رفتن به محتوای اصلی

وردپرس

وردپرس یکی از ارائه دهندگان بزرگ خدمات وردپرس فارسی می باشد که در سال 1395 توسط دو نفر از توسعه دهندگان ارشد فعلی بنا شده است. که فعالیت اصلی آن در زمینه ارائه قالب ، افزونه و آموزش وردپرس می باشد.

با ما تماس بگیرید

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

موقعیت مکانی ما

0911 319 2750 - 0911 319 4750 info@BornaProcess.ir
نحوه عملکرد سنسور Mems

نحوه عملکرد سنسور mems

به نام مهربان ترین

سلام در این مقاله در وبسایت برنافراگرد قصد داریم با نحوه ی عملکرد سنسور mems آشنا شویم.

شیب سنج ها و شتاب سنج های MEMS با قابلیت های فراوان و جنس سبک و حساسیت بالا و قیمت پایین به طیف گسترده ای از کاربردهای صنعتی خدمت می کنند.

سوالاتی که در این مقاله به آنها پاسخ خواهیم داد.

  • درسنسور mems چه چیزی وجود دارد؟
  • سنسور mems چگونه میتواند به شما کمک کند؟
  • چه مزایایی دارد؟

mems یک فناوری مبتنی بر تراشه است که به عنوان یک سیستم میکروالکترو مکانیکی شناخته میشود. سنسورها از یک جرم معلق بین یک جفت صفحات خازنی تشکیل شده اند. هنگامی که شیب به سنسور اعمال می شود جرم معلق اختلاف در پتانسیل ایجاد میکند.این اختلاف به عنوان تغییر در ظرفیت اندازه گیری می شود.

بزرگترین رزولوشن که میتوانید با یک شیب سنج mems دریافت کنید 0.0001 (سری JDI) است. این یک داستان متفاوت ازخط الکترولیتی بسیار دقیق است. این خطوط حساس ترین شیب سنج (A603tiltmeter) دارای وضوح 2.5 نانورادیان است. با این حال mems مزایای خاص خود را دارد.

یک سنسور mems ویژگی های موجود با هر خط سنسور دیگر را ارائه می دهد.اما نیازی نیست نگران محدودیت فضا باشید. mems ها از اجزای میکروماشین بسیار فشرده استفاده می کنند به طوری که هر سنسور می تواند در کف دست شما قرارگیرد.

این سنسورها دارای نشان IP67 هستندو از آنجا که محدوده دمای کار 40- تا 85+ درجه سانتیگراد است آنها برخی شرایط سخت را تحمل خواهند کرد. درحالی که حسگرهای الکترولیتی دقت بسیار بالاتری دارند برخی از آنها میتوانند به دما حساس باشند.

این سنسورها برای کاربرد هایی که نیازبه دقت بسیاربالایی ندارند مانند اتوماسیون صنعتی یا ترازکردن پلتفرم یا کنترل موقعیت و اندازه گیری گام و رول راه حل فوق العاده ای هستند. از آنجا که  هزینه آنها کمتر است حتی می توانید مقداری از سرمایه خود را برای پروژه بزرگ بعدی خود ذخیره کنید.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا