رفتن به محتوای اصلی

وردپرس

وردپرس یکی از ارائه دهندگان بزرگ خدمات وردپرس فارسی می باشد که در سال 1395 توسط دو نفر از توسعه دهندگان ارشد فعلی بنا شده است. که فعالیت اصلی آن در زمینه ارائه قالب ، افزونه و آموزش وردپرس می باشد.

با ما تماس بگیرید

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

موقعیت مکانی ما

0911 319 2750 - 0911 319 4750 info@BornaProcess.ir
دیتالاگر دمای مواد غذایی

دیتالاگر دمای مواد غذایی

.سلام ! در این مقاله در وبسایت برنافراگرد قصد داریم راجع به دیتالاگر دمای مواد غذایی صحبت کنیم . دیتالاگرهای دما به‌طور گسترده در صنایع گوشت و طیور مورد استفاده قرار می‌گیرند، جایی که حفظ دقیق دما در سطوح مشخص و ثبت دما برای تأیید مداوم، ضروری است.

دما و همچنین نظارت بر RH ممکن است توسط مقررات خاصی از جمله کنترل‌های HACCP (تجزیه و تحلیل خطر و نقاط کنترل بحرانی)، مقررات بهداشت مواد غذایی، و مقررات اتحادیه اروپا QFF (مواد غذایی با انجماد سریع) کنترل شود، تا اطمینان حاصل شود که خطرات ایمنی مواد غذایی شناسایی شده و کنترل‌ها انجام می‌شوند.

این کنترل ها در محل به منظور حذف یا به حداقل رساندن خطرات برای مصرف کنندگان می باشد.

موارد استفاده از دیتالاگر

دیتالاگرها در پردازش، پخت و پز، پاستوریزاسیون، خنک سازی و انجماد استفاده می شوند. آنها در تمامی مراحل ذخیره سازی و توزیع زنجیره سرد استفاده می شوند. در یخچال، فریزر و..  در طی مراحل استریلیزاسیون و در ماشین ظرفشویی های صنعتی.

ممکن است لازم باشد که دیتالاگرها با استاندارد اروپایی BS EN 12830 مطابقت داشته باشند که ویژگی‌های فنی و عملکردی دستگاه‌های ثبت دمای هوا را که برای حمل و نقل، ذخیره‌سازی و توزیع مواد غذایی سرد، منجمد و یخ‌زده استفاده می‌شوند، مشخص میکند.

پردازش و پخت

دیتالاگرها در فرآوری گوشت و طیور و پخت و پز استفاده می شوند تا از صحت روش های کنترل دما اطمینان حاصل شود.

این ثبت کننده های دما باید محکم و در برخی موارد ضد آب باشند تا در برابر شرایط پیش آمده مقاومت کنند.

ممکن است برای نظارت بر دماهای شدید از جمله دمای فر و هسته محصول به دیتالاگرهایی با پروب های انعطاف پذیر یا سفت نیاز باشد.

و هیمنطور ممکن است انتخاب واحدی با طراحی قوی و محدوده دمایی مناسب برای انواع فرآیندهای خاص مفید باشد.

دمای تخم مرغ

دما و رطوبت نسبی ممکن است در طول تولید، حمل و نقل، ذخیره سازی و پاستوریزاسیون تخم مرغ ها مورد بررسی قرار گیرد.

دستگاه‌های کوچک و محتاطانه را می‌توان در حین ذخیره‌سازی و حمل و نقل مورد استفاده قرار داد. و همچنین از لاگرهای قدرتمند و مناسب می توان برای نظارت بر دماهای بالا در طول چرخه‌های پاستوریزاسیون استفاده کرد.

دیتالاگر دما

سرد کردن و انجماد

نظارت بر سرمایش پس از کشتار و پخت به اطمینان از رعایت روش های کنترل دما کمک می کند. دیتالاگر باید بادوام و ضدآب باشد تا بتوان در کل فرآیند از آن استفاده کرد. برای انجماد، ممکن است به یک دیتالاگر دمای پایین نیاز داشته باشید.

مانیتورینگ زنجیره سرد

گوشت و فرآورده های طیور به نوسانات دما حساس هستند. و نظارت محیطی در سراسر زنجیره سرد برای اطمینان از حفظ و ثبت سطوح مشخص ضروری است.

این به شرایط یخ زده، سرد و محیط مربوط می شود. دیتالاگرهای دما ممکن است نیاز به قابلیت نمایش هشدار داشته باشند که در برخی موارد می تواند ضروریی باشد.

دیتالاگرهای دما مورد استفاده در حمل‌ونقل باید به اندازه کافی مقاوم باشند تا در برابر سختی‌های سفر مقاومت کنند. و در عین حال فشرده و سبک باشند تا بتوانند به راحتی در کنار محموله‌ها قرار بگیرند.

ممکن است انتخاب یک دیتالاگر دمای مواد غذایی که بتواند داده های ثبت شده را به سرعت در هنگام رسیدن به مقصد ارائه دهد مفید باشد.

برای مکان‌های ذخیره‌سازی بزرگ‌تر مانند انبارها، یک سیستم رادیویی که داده‌ها را به‌طور خودکار برای مشاهده مستقیم روی رایانه جمع‌آوری می‌کند، ممکن است نسبت به ثبت‌کننده‌های مستقل که نیاز به دانلود دستی دارند، مزایای بیشتری داشته باشد.

استریلاسیون / ماشین ظرفشویی صنعتی

دیتالاگرها در هنگام استریل کردن تجهیزات آماده سازی مواد غذایی و در ماشین های ظرفشویی صنعتی استفاده می شوند تا اطمینان حاصل شود که دمای کارکرد صحیح حفظ می شود.

یک دستگاه ضد آب با دمای بالا مورد نیاز خواهد بود، و ممکن است برای برخی از کاربردها، دیتالاگرهایی با پروب های انعطاف پذیر مناسب باشند.

 

برنا فراگرد یک شرکت دانش بنیان ایرانی است که در زمینه ی تولید انواع دیتالاگرهای دما برای استفاده در صنایع غذایی فعالیت میکند. محصولات ما دارای استاندارد های مورد نیاز و عملکرد قابل اطمینان برای نظارت بر دمای مواد غذایی و دارویی هستند. برای آشنایی بیشتر با دیتالاگرهای دما شرکت برنا فراگرد به فروشگاه سایت مراجه فرمایید. در صورت نیاز به مشاوره میتوانید با ما در تماس باشید. 

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا