رفتن به محتوای اصلی

وردپرس

وردپرس یکی از ارائه دهندگان بزرگ خدمات وردپرس فارسی می باشد که در سال 1395 توسط دو نفر از توسعه دهندگان ارشد فعلی بنا شده است. که فعالیت اصلی آن در زمینه ارائه قالب ، افزونه و آموزش وردپرس می باشد.

با ما تماس بگیرید

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

موقعیت مکانی ما

0911 319 2750 - 0911 319 4750 info@BornaProcess.ir
اهمیت سنسورهای دما و رطوبت

اهمیت سنسورهای دما و رطوبت

به نام عزیز ترین

سلام در این مقاله قصد داریم به اهمیت سنسورهای دما و رطوبت بپردازیم.

سنسورهای دما و رطوبت از رایج ترین حسگرهای محیطی هستند. سنسورهای رطوبت ، بعضاً رطوبت سنج نامیده می شوند. این دستگاهها برای تامین رطوبت واقعی هوا در هر نقطه یا هر مکان معین مورد استفاده قرار می گیرند. چنین دستگاههایی معمولاً در شرایطی استفاده می شوند که شرایط هوا ممکن است نامساعد باشد یا به دلایل مختلف شرایط هوا نیاز به کنترل داشته باشد.

رطوبت چیست و چه تاثیراتی دارد

رطوبت عبارت است از وجود آب در هوا. میزان بخار آب موجود در هوا نه تنها بر راحتی شخصی تأثیر می گذارد بلکه می تواند بر فرایندهای مختلف تولید در کاربردهای صنعتی نیز تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، در صنایع نیمه هادی ، میزان رطوبت باید به درستی کنترل و نظارت شود تا از پردازش ویفر مناسب اطمینان حاصل شود. همچنین کنترل رطوبت برای دستگاه های جوجه کشی ، تجهیزات تنفسی ، دستگاه های ضدعفونی کننده و محصولات بیولوژیکی بسیار مهم است. علاوه بر این ، وجود بخار آب ممکن است بر سایر فرآیندهای شیمیایی ، بیولوژیکی و فیزیکی نیز تأثیر بگذارد.

میزان رطوبت در هر محیط

اندازه گیری رطوبت در محیط می تواند بسیار مهم باشد زیرا هرچه رطوبت بیشتر باشد، گرمتر به نظر می رسد. در صنایع ، اندازه گیری رطوبت اغلب مهم است زیرا می تواند بر سلامت و ایمنی پرسنل و همچنین هزینه های ناشی از محصول تأثیر بگذارد. در نتیجه ، سنسورهای دما و رطوبت اغلب بسیار مهم هستند.

اندازه گیری رطوبت در گزارش آب و هوا

اندازه گیری رطوبت یکی از عناصر مهم گزارش آب و هوا است زیرا وجود رطوبت نشان دهنده احتمال شبنم ، مه یا بارش است. رطوبت نسبی بیشتر ، اثر تعریق را به منظور خنک کردن بدن کاهش می دهد. این امر به این دلیل رخ می دهد که از تبخیر عرق از پوست جلوگیری می شود. این اثر در جدول شاخص گرما اندازه گیری می شود. در نتیجه ، ممکن است در تابستان در مناطقی که رطوبت نسبی بیشتری وجود دارد ، بدن بسیار داغ شود.

 سنسورهای دما و رطوبت برنا فراگرد
دو نمونه سنسور دما و رطوبت

عوامل موثر در انتخاب سنسور دما و رطوبت

در انتخاب سنسورهای دما و رطوبت ، مهم است که مشخصات خاصی را در نظر داشته باشید. در میان آن عوامل عبارتند از:

تکرارپذیری

دقت

ثبات طولانی مدت

قابلیت تعویض

قابلیت بازیابی از تراکم

مقاومت در برابر آلودگی های فیزیکی و شیمیایی

بسته بندی

اندازه

مقرون به صرفه بودن

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا