رفتن به محتوای اصلی

وردپرس

وردپرس یکی از ارائه دهندگان بزرگ خدمات وردپرس فارسی می باشد که در سال 1395 توسط دو نفر از توسعه دهندگان ارشد فعلی بنا شده است. که فعالیت اصلی آن در زمینه ارائه قالب ، افزونه و آموزش وردپرس می باشد.

با ما تماس بگیرید

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

موقعیت مکانی ما

0911 319 2750 - 0911 319 4750 info@BornaProcess.ir
سیستم های نظارت بر دما

سیستم های نظارت بر دما

به نام جان آفرین

سلام در این مقاله در شرکت برنا فراگرد قصد داریم نظارت بر دما در آزمایشگاه ها را نقد و بررسی کنیم.

راهنمای نظارت بر دمای آزمایشگاه

دستیابی و حفظ دمای مناسب در آزمایشگاه آن طور هم که بنظر میرسد آسان نیست . سیستم های نظارت بر دما از راه دور، سال گذشته در جریان انتشار واکسن Covid_19 خبر ساز شد. واکسن Pfizer به دمای سرد خانه (70-) درجه سانتی گراد نیاز دارد اما شما باید واکسن Moderna را در دمای (20-) درجه سانتیگراد نگهداری کنید.

هنگام تولید، حمل و ذخیره محصولات آزمایشگاهی، نگرانی های لجستیکی زیادی وجود دارد. نظارت بر دمای آزمایشگاه بخشی مهم است اما تنها یکی از راه های کمک به حفظ محیط می باشد.

داشتن محیطی تمیز و خنک اهمیت بالایی برای آزمایشگاه و (clean room) اتاق تمیز دارد . فرقی ندارد شما روی چه چیزی کار میکنید  دما تاثیر بسزایی در نتایج آزمایشات دارد.

نقطه تنظیم چیست؟

دمای تعیین شده ای برای هر آزمایش وجود دارد  که بهترین کنترل را برای  سیستم های آزمایشگاهی، نتایج آزمایش و طول عمر محصول ایجاد میکند. قبل از سال 1970 سیستم های کنترل محیطی به طور کلی شامل یک نقطه تنظیم استاتیک بودند که اکثرا در حدود 20 درجه سانتیگراد بود . در نتیجه برای تنظیم دما به فرآیند مکانیکی یا دستی وابسته بود.

سیستم های نظارت بر دما

در پایان دهه 1970 ، مهندسان و محققان به طور یکسان متوجه شدند که مدیریت دما به صورت دستی کافی نیست. در این زمان، سیستمهای تجهیزات مبتنی بر رایانه در آزمایشگاههای سراسر آمریکا شروع به ظهور کردند. سیستم های نظارت بر حرارت مبتنی بر رایانه، در ثابت نگه داشتن دمای آزمایشگاه قابل اطمینان تر شدند.

سیستم های تجهیزات مبتنی بر کامپیوتر، دقت بالاتری را ارائه می دهند. دقت در همه چیز، از نظارت بر دمای آزمایشگاه گرفته تا اندازه گیری CO2 بود . در نتیجه، محققان به ضرورت حیاتی بودن حفظ دمای آزمایشگاه، در سطوح از پیش تعیین شده پی بردند. ترکیبی از جمع آوری داده های دیجیتالی و فناوری رایانه ای، ما را وارد دوران مدرن کرد. عصر مدرن دوره ای است که در آن از سیستم نظارت بر دمای آزمایشگاهی به صورت مدوام استفاده می شود.

نظارت بر دمای داروخانه

در دنیای امروز ، سیستم های کنترل دمای آزمایشگاهی نیاز به اتوماسیون دارند. اتوماسیون برای پارامترهای عملکرد معیارهای زیر تنظیم شده است :

  •  درجه حرارت
  • رطوبت
  • سطوح CO2
  • درهای باز/ بسته
  •  فشار و موارد دیگر

در داروخانه ، این امر در مورد محصولات بیوتکنولوژی مانند داروها یا واکسن ها هرگز واضح و دقیق نیست. نظارت بر دما در آزمایشگاه نیاز به نظارت مداوم دارد، چه از راه دور باشد و چه در محل. همچنین داشتن سیستم های خودکار که در صورت نیاز می توانند به صورت دستی لغو شوند، نیاز است.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا