رفتن به محتوای اصلی

وردپرس

وردپرس یکی از ارائه دهندگان بزرگ خدمات وردپرس فارسی می باشد که در سال 1395 توسط دو نفر از توسعه دهندگان ارشد فعلی بنا شده است. که فعالیت اصلی آن در زمینه ارائه قالب ، افزونه و آموزش وردپرس می باشد.

با ما تماس بگیرید

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

موقعیت مکانی ما

0911 319 2750 - 0911 319 4750 info@BornaProcess.ir
سنسور های وزن

سنسور های وزن

به نام مهربان ترین

سلام! در این مقاله در وبسایت برنافراگرد با انواع سنسور وزن آشنا میشویم.

سنسور وزن

سنسور وزن اصطلاح دیگری برای لودسل یا سنسور نیرو است. مانند بسیاری از سنسورها سنسور وزن در انواع و اشکال مختلف در دسترس است. هر نوع سنسور وزن دارای ویژگی هایی است که آن را برای کاربردهای مختلف مناسب میکند.

سنسورهای وزن وسیله ای هستند که برای اندازه گیری نیرو و بار استفاده میشود. این سنسورها وزن را به سیگنال الکتریکی تبدیل میکنند که قابل پردازش و استفاده در برنامه های مختلف است. اکثر سنسورهای وزن، برای اندازه گیری نیرو  و وزن، از کرنش سنج داخلی استفاده میکنند.

انواع سنسور وزن

انواع مختلفی از سنسورهای وزن موجود است.در زیر نمونه هایی از این سنسور را مشاهده میکنید:

تک نقطه(single point)

سنسورهای وزن یک نقطه ای یا لودسل ها رایج ترین نوع سنسور هستند. این نوع سنسور میتواند بارهای خارج از مرکز را اندازه گیری کند که برای انواع مختلف ترازو مفید است. آنها اغلب در سیستم های توزین فشرده با ظرفیت کم استفاده میشوند.

s-type

شکل این سنسورها مانند حرف s است به همین دلیل این اسم روی آن قرار داده شده است. این سنسورها معمولا در کاربرد های کششی و فشرده سازی مورد استفاده قرار میگیرند و دارای طراحی مقاوم و فشرده ای هستند. سنسورهای وزن s-type برای کاربرد های ترازوی کامیون ، ترازوی سطح مخزن، تبدیل مقیاس مکانیکی به الکتریکی ، نظارت بر سطح مناسب هستند.

خمشی

این سنسورها اغلب اطلاعات کمی را ارائه می دهند و آنها را برای برنامه های کاربردی در مناطق محدود و همچنین برنامه های OEM  و برنامه های  چندگانه سلول مناسب می کند. بسیار مقرون به صرفه هستند و برخی از  مدل ها در برابر خوردگی مقاوم بوده و به خوبی برای برنامه های سخت مناسب هستند.

مینیاتوری

سنسورهای وزن مینیاتوری سنسورهای کوچکی هستند که برخی از آنها به اندازه 1 سانتی متر بوده و برای فضاهای کوچک  مناسب هستند. این سنسورها محکم و قابل اطمینان بوده و میتوانند در برنامه های مختلف توزین صنعتی مورد استفاده قرار بگیرند.

تنش و فشرده سازی

بیشتر سنسورهای وزن در دسته تنش و فشرده سازی قرار میگیرند. این سنسورها برای همه نوع کاربردهایی که شامل اندازه گیری وزن و نیرو هستند، استفاده میشوند.

کاربرد های سنسور وزن

سنسور های وزن را میتوان در صنایع مختلف استفاده کرد. برخی از کاربرد های متداول آن عبارت اند از:

اندازه گیری وزن

کاربرد های صنعت هوافضا

کاربرد های توزین دریایی

برنامه های OEM

 

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا