رفتن به محتوای اصلی

وردپرس

وردپرس یکی از ارائه دهندگان بزرگ خدمات وردپرس فارسی می باشد که در سال 1395 توسط دو نفر از توسعه دهندگان ارشد فعلی بنا شده است. که فعالیت اصلی آن در زمینه ارائه قالب ، افزونه و آموزش وردپرس می باشد.

با ما تماس بگیرید

Email: support@total.com
Phone: 1-800-Total-Theme
Address: Las Vegas, Nevada

موقعیت مکانی ما

0911 319 2750 - 0911 319 4750 info@BornaProcess.ir
سیستم های نظارت بر دما از راه دور

سیستم های نظارت بر دما از راه دور

به نام مهربان ترین

سلام ! در این مقاله در وبسایت برنافراگرد قصد داریم با مزایای سیستم های کنترل دما از راه دورآشنا شویم.

سیستم های نظارت بر دما از راه دور ، سال گذشته در جریان انتشار واکسن کوید19 خبرساز شد. واکسن Pfizer به دمای سردخانه 70- درجه نیازدارد در حالی که واکسن Moderna باید در 20- درجه سانتیگراد نگهداری شود. بدیهی است که هنگام ساخت، حمل و ذخیره این واکسن ها نگرانی های لجستیکی زیادی وجود داشت.

در همین حال در صنعت رستوران داری issues 85 مسائل مربوط به ایمنی غذا ناشی از درجه حرارت نامناسب هست. با وجود این کمتر از 5% رستوران ها از هر نوع سیستم نظارت مداوم دما استفاده میکنند.

این ها تنها دو مثال هستند که چرا سیستم های نظارت بر دما نقش مهمی در جامعه ما ایفا می کنند. از نظارت بر دمای آزمایشگاه گرفته تا نگرانی های مربوط به رعایت ایمنی مواد غذایی بسیاری از صنایع، به کنترل دمای شبانه روزی متکی هستند.

در ادامه به این سوال ها پاسخ مناسب می دهیم.

  • کدام نوع مشاغل می توانند از این فناوری سود ببرند؟

  • مزایای عملی سیستم های نظارت بر دما چیست؟

  • کجا میتوانید بهترین محصولات را برای نیاز های شرکت خود را پیدا کنید؟

صنایعی که ازسیستم های نظارت بر دما بهره مند می شوند

اول از همه چه کسی باید به استفاده از سیستم نظارت بردمای بی سیم توجه کند؟ بیایید به پنج صنعت و تنظیمات با دمای بسیار ویژه محصول توجه کنیم.

1_ مانیتورینگ دمای آزمایشگاه و داروخانه

واکسن های covid_19 تنها اقلام حساس به دما نیستند که در آزمایشگاه ها ایجاد شده اند. برای اینکه آزمایشگاه ، محل آزمایش یا تاسیسات بیوفارما ایمن و سازگار باشد کنترل دما به صورت شبانه روزی ضروری است.چرا این موضوع انقدر مهم است؟ زیرا دما، نقش اساسی در یکپارچگی و ترکیب شیمیایی مواد بیولوژیکی و مواد فرار دارد.

در بهترین حالت، دمای نامناسب می تواند آزمایش یا محصول را بی فایده کند. در بدترین حالت، محصول حاصله می تواند برای سلامتی انسان مضر یا حتی کشنده باشد. همچنین عامل هدررفت نیز وجود دارد که WHO تخمین میزند که 50% از کل واکسن های تولید شده در نهایت غیر قابل استفاده می شوند.

برای اطمینان از رعایت مقررات و شرایط ایمن یک سیستم ، نظارت بر دمای آزمایشگاهی از راه دور ضروری است. این اطمینان می دهد که همه نمونه ها و محصولات در دمای مناسب باقی می مانند که منجر به نتایج قابل اعتماد می شود.

2_ موجودی و مدیریت انبار

بسیاری از محصولات نه تنها به دما بلکه به رطوبت نیز حساس هستند. آب و هوای ذخیره سازی بیش از حد گرم یا سرد (یا خیلی خشک یا مرطوب) می تواند ضررهای زیادی را برای شرکت شما به دنبال داشته باشد.

اگر چنین محصولاتی را می فروشید احتمالا آنها را در یک انبار با کنترل دما ذخیره می کنید. اما در اینجا چیزی است که باید به آن فکر کرد: اگر مشکلی پیش بیاید چه اتفاقی می افتد؟ اگر قطعی برق یا نوسان غیر منتظره دما یا رطوبت وجود داشته باشد چطور؟ اگر شما نظارت مداوم بر دما نداشته باشید متوجه مشکل های احتمالی نخواهید شد.

باز هم یک سیستم نظارت بر دما بیسیم به کمک می آید. در هر کجا که محصولات خود را ذخیره می کنید انبار، فریزر صنعتی ، گرمایش و… در صورت تغییر هر چیزی اعلان های لحظه ای دریافت خواهید کرد. این به شما این قدرت را می دهد که آنچه در انبار اتفاق می افتد را ردیابی کرده و هرگونه تنظیمات مورد نیاز را تنها با چند کلیک انجام دهید.

3_تجهیزات تولید

اگر در زمینه تولید مشغول هستید، می دانید که تجهیزات شما منبع حیات کسب و کار شما هستند. یک نقص یا خرابی غیر منتظره میتواند کل عملیات شما را محدود کرده و شما را از برنامه بسیار عقب نگه دارد.

مشکلات تجهیزات به دلایل زیادی ایجاد می شود اما گرم شدن بیش از حد یک عامل متداول است. افزایش ناگهانی یا مداوم دما میتواند فرسودگی طبیعی را به یک فاجعه تولید گران تبدیل کند. خوشبختانه شما میتوانید از بروز این مشکل در وهله اول جلوگیری کنید. سیستم های نظارت بر دما به شما در مورد تغییرات غیر منتظره ای که می تواند علامت مشکل عملکرد باشد هشدار می دهد.به این ترتیب پس از خرابی میتوانید به جای رویکرد واکنشی از یک روش پیشگیرانه استفاده کنید.

این همچنین یک راه حل عالی برای کاهش زمان خرابی تجهیزات و افزایش بیشتر تولید و افزایش سود شماست.

4_رعایت ایمنی مواد غذایی (رستوران و خرده فروشی)

CDC تخمین می زند که سالانه بیش از 47میلیون مورد مسمومیت غذایی، در ایالات متحده وجود دارد. با چنین رقمی جای تعجب نیست که تاکید زیادی بر ایمنی غذا در محیط های رستوران و خرده فروشی وجود دارد.

توسعه و نگهداری محصولات غذایی ایمن برای مشاغل کوچک و مستقل به اندازه کافی چالش برانگیز است.اگر شما تامین کننده مواد غذایی در سراسر کشور (یا جهان) هستید تدارکات میتواند برای شما بسیار گیج کننده باشد.

چگونه میتوانید محصولات غذایی خود را از نقطه A به نقطه B منتقل کنید در حالی که دمای مناسب را حفظ میکنید؟ چگونه میتوانید اطمینان حاصل کنید که یخچال ها فریزرها و تجهیزات گرمایشی شما در همه حال به درستی کار می کنند؟ باز هم سیستم نظارت بر دما به کمک شما می آید. اگر محصولات شما در هر مرحله از مراحل آماده سازی، ذخیره سازی یا حمل و نقل نیاز به توجه داشته باشند به شما هشدار می دهد.

5_ بهبود توانایی حل مشکلات

تصور کنید که کالا ها را حمل می کنید و از یک سیستم حمل و نقل از راه دور برای نظارت بر آنها در طول فرایند استفاده می کنید. شما یک هشدار دریافت می کنید که درجه حرارت بالاتر از آن است که باید باشد. چه اتفاقی می افتد؟ یکی از گزینه ها میتواند تغییر مسیر محموله به نزدیکترین سردخانه باشد که میتواند حجم محصولات را بپذیرد. در صورت وجود میتوانید محصولات را به وسیله نقلیه یا ظرف دیگری منتقل کنید.

یکی دیگر از گزینه ها میتواند هشدار به راننده و جداسازی آنها از محصولاتی باشد که تحت تاثیر تغییرات دما قرار گرفته اند. با این کار از گسترش آسیب به وسایل مجاور جلوگیری می شود. نکته این است هنگامیکه دقیقا میدانید چه اتفاقی می افتد  بهتر میتوانید راه حلی سریع و موثر ارائه دهید. این امر به طور قابل توجهی ضایعات محصول و مسائل مربوط به رعایت آن را کاهش می دهد.

6_ صرفه جویی در وقت و سرمایه

به این فکر کنید که چقدر زمان و انرژی در بررسی های دستی دما هدر می رود. یک سیستم مانیتورینگ از راه دور، به کارمندان اجازه می دهد تا بر کارهای فوری بیشتر تمرکز کنند.

همچنین میتوانید اعلان های فوری را بر روی رایانه یا تلفن هوشمند خود تنظیم کنید. نیازی به حضور در دفتر کار برای جستجوی مدارک یا منتظر ماندن تماس تلفنی نیست. شما میتوانید دقیقا ببینید چه اتفاقی در زمان حال می افتد و در صورت نیاز کاری انجام دهید به جای اینکه اجازه دهید نظارت بر دما کل روزشما را کنترل کند.

چقدر هزینه بر است؟ یک سیستم نظارت از راه دور، با از بین بردن ضایعات و تلفات محصول هزینه خود را پرداخت می کند. وقتی آن را از این زاویه در نظر بگیرید این یک سرمایه گذاری باور نکردنی است.

7_قابل دسترسی

یکی از مشکلات ناشی از عدم ارتباط ، در زنجیره تامین است. یک سیستم مانیتورینگ از راه دور این نگرانی را با ارائه داده های همزمان به همه افراد درگیر برطرف می کند.

فرض کنید شما در حال ارسال محصولات از مرکز بیوفارما در کالیفرنیا به مشتری در نیویورک هستید. راننده جایی در اوکلاهما در نیمه راه فرآیند حمل و نقل است. در همین حال شما در یک جلسه تجاری در هنگ کنگ شرکت می کنید. شما میتوانید شرایط دقیق محصولات خود را بدون توجه به منطقه زمانی و موقعیت مکانی خود پیگیری کنید. این سطح از شفافیت و قابلیت دسترسی، به این معنی است که میتوانید هر مسئله را فورا (قبل از اینکه به اشتباهات پر هزینه تبدیل شوند) اصلاح کنید.

در حال حاضر مزایای سیستم های کنترل از راه دور دما مشخص است. آنها ایمنی و انطباق را درطیف گسترده ای از محیط ها ، ازآشپزخانه ها و آزمایشگاه ها گرفته تا انبار ها و وسایل نقلیه را تضمین میکند.

اگر صنعت شما به محصولات حساس به دما متکی است آن را به شانس واگذار نکنید. فضای زیادی برای خطای انسانی، خرابی تجهیزات و سایر رویداد های پیشبینی نشده وجود دارد. بهترین گزینه این است که روی یک سیستم نظارت بر درجه حرارت بیسیم قابل اطمینان  سرمایه گذاری کنید.

اگر برای تامین یک سیستم نطارت بر دما به مشاوره نیاز دارید با ما در تماس باشید . در فروشگاه آنلاین برنا فراگرد میتوانید با انواع دیتالاگرهای دما و رطوبت این شرکت آشنا شوید.

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا